Průběh soutěže

1. Kolo – PŘIHLÁŠENÍ DO soutěže ŽENA ČESKÉ REPUBLIKY

Do soutěže se může přihlásit každá žena, která splňuje podmínky soutěže.

  • Přihlášení je pomocí on-line registrace na stránkách soutěže, která probíhá v první polovině téhož roku.
  • Přiložení odkazu na Facebookové, instagramové stránky, … / nahrání fotografie/í na uschovna.cz/v dotazníku.
  • Zaplacení registračního poplatku ve výši 390 Kč


Vyplněním a odesláním on-line registrace je závazná a zaplacením registračního poplatku ve výši 390 Kč a zároveň budete zařazeni do Castingové agentury, jako bonus soutěže po předešlé dohodě se soutěžícím.

2. Kolo – ZÁKLADNÍ KOLO SOUTĚŽE

Základní kolo soutěže proběhne formou neveřejného výběrového řízení nominovaným tříčlenným týmem (NTT). Nejzazší termín je přelom měsíců červen/červenec téhož roku. Z celkového počtu soutěžících bude předvybráno 12-20 soutěžících žen, které se zúčastní  3. kola – casting.

3. kolo – casting v ateliéru / v prostoru studia

Soutěžící vybrané v Základním kole soutěže budou absolvovat castingové kolo v centru Prahy, o přesném termínu budou soutěžící informováni.

Na castingu soutěžící nafotí castingové fotografie a vznikne krátké zkušební video. Tyto podklady budou sloužit pro výběr semifinalistek, celkem 12-16 žen včetně náhradnic, které se účastní 4. Kola – soustředění v Chorvatsku a 5. Kola – Focení v ateliéru.

Pokud by situace nedovolila průběh tohoto kola vzhledem k závažných důvodů (Covid, omezení akcí, či jiné neovlivnitelné situace), bude uskutečněn v on-line podobě.

4. Kolo – SOUSTŘEDĚNÍ v Chorvatsku

Několik dní intenzivní přípravy finalistek na soutěž u moře v Chorvatsku. Termín soustředění v Chorvatsku – Drvenik, Trpanj probíhá v období ZÁŘÍ-ŘÍJEN. Budou zde nafoceny prezentační fotografie finalistek do soutěže, vzniknou zde medailonky na finálový večer a prezentaci na webových stránkách, proběhne školení a příprava na finálový večer – rozhovor, pózování, choreografie nástupu na večer a tzv. „catwalking“. Přesný termín bude finalistkám upřesněn na základě podpisu smlouvy s provozovatelem / majitelem místa konání finálového večera.

Finalistky se účastní soustředění, které je přípravnou fází na finálový večer, natočí se zde prezenční medailonky a nafotí se druhá část fotografií v prostředí Chorvatska. Účastnice hradí pouze ubytování a stravu ve výši 14.900 Kč, všechny ostatní náklady (ve výši 12.000 Kč) hradí organizátor soutěže. Účastnice si může vzít k sobě doprovod (neúčastní se však programu pro soutěžící), který platí výhodnou cenu za ubytování a stravu ve výši 14.900 Kč. 

Pokud se vybraná finalistka soustředění ze závažného důvodu nemůže účastnit, nemůže postoupit do finále, bude její místo nabídnuto náhradnici(ím). Původní finalistka bude přesunuta do dalšího ročníku jako náhradník. Na začátku soustředění budou všichni finalisté a náhradníci povinni uzavřít písemnou smlouvu přesně jim vymezující podmínky a povinnosti související s jejich účastí v soutěži. Kompletní podmínky a informace týkající se soutěže budou finalistky i náhradnice pravidelně sdělovány e-mailem na základě nových skutečností.

5. Kolo – PROFESIONÁLNÍ FOCENÍ V ATELIÉRU

Finalistky vybrané v Základním kole soutěže budou absolvovat profesionální ateliérové focení v centru Prahy včetně venkovního focení. Vzniknou tak profesionální fotografie na jejich prezentační stránku soutěžících, kde se v průběhu první poloviny následujícího roku odstartuje soutěž a zároveň i hlasování pro vedlejší tituly, které probíhá pomocí webových stránek třetích stran.

6. Účast na VIP ALL TV párty a TISKOVÁ KONFERENCE

Finalistky soutěže se budou účastnit VIP ALL TV párty (termín bude upřesněn), která proběhne v Praze, kde budou oficiálně představeni veřejnosti, pokud to umožní situace vzhledem k závažným důvodům (Covid, omezení akcí, či jiné neovlivnitelné situace).

Pokud se ze závažných důvodů neuskuteční VIP ALL TV párty, oficiální představení finalistek veřejnosti proběhne na tiskové konferenci v druhé polovině následujícího roku v Praze. Na základě představení bude spuštěno online hlasování vedlejších titulů na webových stránkách třetích stran.

Registrace do IV. ročníku soutěže bude zahájena dne 1. 1. 2022.

7. KOLO – KURZ

Intenzivní den plný nezapomenutelných okamžiků, příprava na finálový večer. Kurz proběhne měsíc před finálovým večerem (termín bude upřesněn) budou se Vám věnovat lektorka, poradci a profesionálové z oboru, kteří Vás naučí správně pózovat, naučíte se choreografii na večer a tzv.“catwalking“, doladíte pózu a případnou komunikaci s porotcem při rozhovoru.

Pokud by situace nedovolila průběh tohoto kola vzhledem k závažných důvodů (Covid, omezení akcí, či jiné neovlivnitelné situace), bude tento kurz proveden v rámci přípravy ve finálový den soutěže.

8. KOLO – VEČER FINÁLE

Vyvrcholení celé soutěže proběhne v druhé polovině roku za účasti vybrané poroty. Porota nebude uveřejněna dopředu vzhledem k možnému ovlivnění porotce/ů ze strany finalistek, popřípadě rodinných příslušníků či přátel, známých či kamarádů.

Konkrétní rozvržení času bude upřesněno všem finalistkám písemně e-mailem, přesný časový rozpis bude uveden na místě v den konání finálového večera soutěže. Celý večer budou soutěžící v péči vizážistů a stylistů/pomocných asistentů, kteří se budou starat o dokonalý vzhled všech soutěžících finalistů.

  • Proběhne slavnostní nástup za účelem představení všech soutěžících.
  • Prezentace natočených medailonků z Chorvatska.
  • Rozhovor s celebritou, nebo volná disciplína, dle předešlé dohody.
  • Módní přehlídka(y) večerních šatů zakončena vyhlášením vítězek a vedlejších cen.


Vítězky získají šerpu, korunku/cenu, nepeněžité dary, poukázky a právo užívat po dobu jednoho roku nabyté tituly.

Hashtag soutěže:

#zenaceskerepubliky

Veškerý obsah stránek je chráněn autorským zákonem, jeho přejímání bez výslovného souhlasu je zakázáno.
Obsah webu má pouze informativní a nezávazný charakter.

You cannot copy content of this page / Nemůžete kopírovat obsah